odvirovani


Přejdi na obsah

zálohování

Zálohování je nutnost !!!!

Záloha důležitých dat (pošta, účetnictví, foto, video atd…) je naprostá nutnost, ale samozřejmě plno lidí na to přijde až když se „něco“ stane :) Ze své praxe mohu zmínit x opravdu tragických případů kdy došlo nenávratně ke ztrátě dat. Třeba jistá menší cestovka přišla o veškerá svoje data (zákazníci, rezervace, zálohy atd…) a to byl samozřejmě její konec. Nebo jeden maník co psal knihu a z důvodu paranoidní obavy o obsah to nikde nezálohoval a nemá nic. V obou případech nepomohl ani zásah odborníků firmy TDP. V mnoha případech třeba pomohl, ale je to dost drahé – binární kopie disku = 10.000,– Kč + cena HDD u kterého přijdete o záruku, protože se musí otevřít a vyměnit elektronika a stejně vám zachrání třeba pouze 80% dat a budou tam ta co chcete ??? Čili každý článek o zálohování je dobrý a je potřeba ho brát vážně. Ovšem s automatickou zálohou doma je problém a né každý má doma NAS či zálohovací server.
Takže zbývá kromě opravdu dnes otravného vypalování asi jedině ten externí HDD (flash disk zatím nemá takové kapacity). Ceny HDD jsou příznivé a kapacity též. Teď už jde jenom o zodpovědnost jedince jak často a jak bude zálohy dělat. Než takové neustálé ruční kopírování doporučuji použití zálohovacího SW. Třeba takový FREE SW Cobian dokáže opravdu divy. Nastavíte co a kdy a jak zálohovat. Cobian potom dokáže automaticky třeba po vypnutí PC (pomocí zásad skupiny) udělat rozdílovou zálohu na HDD, ale třeba i na FTP !!!! No tak zálohujte a zase zálohujte. Já nemít zalohu (tehdá ještě na odporné točivé médium) tak nemám fotky třeba ze svatby a to opravdu zamrzí…

Přemysl Hradec - www.odvirovani.cz

Zálohování je nutnost !!!!

Casablanca int - foto www.odvirovani.cz

Casablanca int - foto www.odvirovani.cz

Casablanca int - foto www.odvirovani.cz

Zálohování PC

Typy záloh

Pro různé podmínky se používají různé strategie zálohování. Volba správné strategie je závislá na tom, jestli je potřeba se zálohami pracovat velmi často nebo je naopak požadována maximální délka archivace zálohovaných dat. Existují i další kritéria, která odrážejí konkrétní specifické podmínky.

Nestrukturovaná
Nestrukturovaným úložištěm může být větší množství disket, CD, DVD medií s minimem informací o záloze. Tento způsob je nejjednodušší, ale není příliš oblíben u větších firem.
Úplná + Inkrementální
Tento model má za cíl vytvořit více kopií zálohovaných dat vhodnějším způsobem. Nejdříve je provedena úplná záloha všech dat. Posléze je prováděna inkrementální záloha (ukládány jsou pouze soubory, které se změnily od předešlé úplné nebo inkrementální zálohy). Hlavní nevýhodou je, že při obnovení zálohy je potřeba pracovat s úplnou zálohou a následně se všemi inkrementálními zálohami až k požadovanému okamžiku zálohy, což může být velmi náročné na pracovní prostor.

Úplná + Rozdílová
Rozdíl oproti předešlé metodě je v tom, že po úplné záloze se každá částečná záloha zachytí všechny soubory vytvořené nebo změněné od vytvoření úplné zálohy, třebaže některé už jsou obsaženy v předešlé částečné záloze. Výhodou je, že obnova zahrnuje obnovení pouze poslední úplné zálohy, a potom její překrytí poslední rozdílovou zálohou, takže je proces obnovení více odolný vůči defektu média se zálohou.

Zrcadlová + Reverzně přírůstková
Tento model obsahuje zrcadlo reflektující stav systému po poslední záloze a historii přírůstkových záloh. Výhodou je, že máme neustále k dispozici aktuální plnou zálohu a ukládáme pouze historii změn. Každé zálohování se automaticky promítá do zrcadla a soubory, které byly změněny, jsou přesunuty do přírůstkové zálohy. Tato metoda se nehodí pro přenosná media, protože každá záloha musí být provedena pomocí srovnání se zrcadlem.

Průběžná ochrana dat
Tato metoda využívá místo plánovaných periodických záloh okamžitý zápis každé změny do žurnálu změn (logu). Provádí se ukládáním bytů nebo celých bloků dat místo ukládání celých změněných souborů. Průběžný záznam změn v žurnálu umožňuje získat obraz dat v minulosti. Naproti tomu prosté zrcadlení dat na druhý disk (např. RAID 1) stav v minulosti nezachycuje.

zalohovani PC odvirovani
odvirovani zalohovani

Odvirování a servis PC

Odvirování a servis pc
Přemysl Hradec - odvirování a servis pc, výjezdy Praha, automatické zálohování, dálková správa a odvirování sítí, instalace antivirů

Tel.: 604 273 888

Mail: info@odvirovani.cz


HDD vadné sektory
HDD vadné sektory
AVG virus

odvirovani pc | antiviry | ceny a služby | na dálku | kontakty | zálohování | nepříjemnosti | levné PC | archiv | UniFi Enterprise | vir policie cr | vpro | konfigurátor RAM | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku